Απλά ... Περιβαλλοντικά
8/θεσιο Μειονοτικό Δημοτικό
Σχολείο Μύκης

Βραβείο Προαγωγής Ανθρώπινων Αξιών και Παρότρυνσης σε δράση για το Περιβάλλον

Η Περιβαλλοντική Ιστορία με τίτλο «Kούλα, Κούλα, η Πλαστικοσακούλα» που συνέγραψαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Στ΄ τάξης (2016-2017) από το Μειονοτικό Δημοτικό Σχολείο Μύκης βραβεύτηκε με Βραβείο Προαγωγής Ανθρώπινων Αξιών και Παρότρυνσης σε δράση για το Περιβάλλον στο Διαγωνισμό Συγγραφής Περιβαλλοντικής Ιστορίας που διοργανώθηκε τη σχολική χρονιά 2016-2017 από την Ελληνική Εταιρία Προστασίας της Φύσης και τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, στο πλαίσιο του εγκεκριμένου από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας & Θρησκευμάτων Εθνικού Θεματικού Δικτύου Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης «Φύση Χωρίς Σκουπίδια».

Η βράβευση έγινε στις 7 Οκτωβρίου 2017 στο Πολυδύναμο Κέντρο του 7ου Διαμερίσματος Δήμου Αθηναίων στο πλαίσιο της Επιμορφωτικής Ημερίδας με θέμα: «Ιδέες και Δράσεις για Φύση Χωρίς Σκουπίδια αλλά… με ανθρώπινες αξίες».

Αποτελέσματα Διαγωνισμού Συγγραφής Περιβαλλοντικής Ιστορίας
Επιμορφωτική Ημερίδα με θέμα: «Ιδέες και Δράσεις για Φύση Χωρίς Σκουπίδια αλλά… με ανθρώπινες αξίες»